Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekPro učitele za ZŠ Na Slovance

Tak tady na webu bych vám chtěl poděkovat tou elektronickou podobou.

Na Slovance jsme spolu prožily jenom dva roky, ale tyhle roky se mi nezapomenutelně vryly do paměti, protože jsem se naučil jak to vypadá ve skutečném světě a dokázali jste mě (všichni učitele na II. stupni) naučit, že se učím pro sebe a ne pro rodiče, učitele nebo pro známky, protože po prázdninách (jak nám třídě řekl pan učitel-můj třídní učitel) se budu prokazovat s tím co mám v hlavě a ne co mám na papíře (na vysvědčení). A za tohle je moje první velké DĚKUJI.

Tak a teď čeho si na vás vážím a za co moc děkuji:

Určitě panu učiteli Škrdlantovi, který byl takový člověk jaký se na světě nevidí. Za naši třídu si toho asi hodně vytrpěl. No ale dokázal vysvětlit výborně přírodopis a svoji metodou mě naučil, že bez učení se toho dneska moc nezvládne. Jsem taková krásný příklad jak mě naučil si dělat poznámky a pochopit souvislosti. Naučil, že každý problém se dá vyřešit. Pomohl mi vybrat školu (SPŠ ST v Panské) na které mi to doufám půjde a bude mě bavit. Určitě by se to dalo o tomhle třídním říci mnohé dobré, ale chtěl bych teda zkráceně říci DĚKUJI.

Ovšem nesmím zapomenout na naší učitelku, která nás do školního světa uvedla. Všichni víme, že mluvím o paní učitelce Lukšanové. Je to spustu let (4) co jste nás neučila , ale na I. stupni toho bylo plno. Když pominu počítání a psaní a čtení a jiné věci tak to byla především spolupráce nás všech jako v kolektivu. Měla jste nás 5 let na ZŠ a za tu obrovskou dobu jste nás naučila mnohé dobré. Za tyto základní kameny, který se určitě neztrat Vám mnohokrát DĚKUJI.

Další člověk, kterého z mé hlavy nikdo nevymaže je určitě paní ředitelka Pelantová, která má srdce na pravém místě. Měl jsem ji na matematiku. Tato královna věd ve mě vzbudila takovou, ani nevím co. Jako ředitelku ji znám teprve 2. rok, ale nezapomenutelně se mi vryla tato enrgetická dáma do paměti jako učitelka, která dokáže naučit. Učila způsem podle J. A. Komenského: "Škola hrou". Určitě mi dají všichni spolužáci za pravdu, že to dokázala. Za tyto hodiny, ale i za plno ostatních věcí, které řešila a připravovala ji DĚKUJI.

Mezi mé oblíbené učitele, kterří  dokáží naučit patří určitě paní učitelka Jechová. Tato učitelka na Český jazyk a na Občanku je učitelkou "moderního věku". Na Ov jsem ji měl v 8. a 9. ročníku a na Český jazyk jen v 9. ročníku. Je to škoda, ale pouze v 9. třídách se rozdělujeme na 2 skupiny tříd. Tady to na začátku sice nevypadalo jako procházka růžovým sadem, ale přežil jsem to a chtěl bych ji poděkovat za sice složytou cestu českího jazika ale, atálo, to za to. DĚKUJI

V osmém ročníku jsem měl na český jazyk paní učitelku Hanušovou. U té jsem se naučil o čem český jazyk vlastně je a jakou má úlohu. Vím od ní, že je to jazyk složitý, ale zajímavý. Za naučení pravopisu českého a mnoho věcí náležící Čj ji mnoho DĚKUJI.

V pátém patře je usazena učebna dějepisu. Zde sídlí pan učitel Kolouch. Je to můj oblíébený učitel i když to někomu může přijít divné. Mě osobně dějepis baví a z jeho výkladu jsem si mnoho odnesl. Samozřejmě, ale nejde všehno. Ovšem za 515 let historie světa či u nás bych chtěl poděkovat za tyto informace. DĚKUJI

Ve stejné učebně probíhal předmět Zeměpis, kde stál u katedry pan učitel Minář. Naučil nás hledat v mapě, vysvětlil nám dolevu (nebo dopravu, teď nevím) a plno zajímavých věcí ohledně zeměpisu. Dokázali jsme najít ČR a plno jiných států. V 8. ročníku jsme si řekli plno zajímavých informací o České repuiblice. V mapě jsme se také naučili hledat a za tyto věci patří mé velké DÍK

Na chemii jsme měli paní učitelku Dibelkovou. Na chemii nás převzala na 2/2 školního roku v 9. třídě. Naučili jsme se hledat v Menděleově chemické tabulce prvků. Už víme jaké máme vitamíny a k čemu slouží. Poznáme jednoduché cukry a mnoho jiných věcí. Dokážeme díky ní vypočítat a propočítat chemické rovnice. Měla nás na TV již v páté třídě, ale to je už dávno. Za všechny nádherné roky s ní prožitou bych jí chtěl mnohokrát PODĚKOVAT

Jdu na školu kde je zapotřebí fyzika takže určitě nejde zapomenout na paní učitelku Vondrákovou. U ní jsme se naučily že:"Na těleso ponořené do kapaliny působí svisle vzhůru síla vztlaková". Těchto větiček ovšem bylo, ale určitě se mi budou hodit. Dokázal jsem si zapamatovat, že: 1m/s=3,6km/h. Dále jsem porozuměl stejnosměrnému proudu, ale ten střídavý byl těžší. Ovšem za celou fyziku a v 8. třídě chemii bych chtěl PODĚKOVAT

Na anglický jazyk, aby jsem se ve světě neztratil jsem měl již od 4. třídy paní učitelku Gerlachovou. Umím od ní základní gramatiku a slovní zásobu snad také nějakou mám. I když jsme se někdy v názorech rozcházeli tak dokázala ten Anglický jazyk naučit. Chtěl bych jí PODĚKOVAT zaa krásných 5 let v Aj.

Procvičit sval stehenní a rozpohybovat ruce na házenou mě na Sportovní výchově a Tělocviku "týral" pan učitel Herman. Styl sportovek byl dobrý a na tělocviku to bylo taky příjemné. Byl na škole, ale jen jeden rok (jako co jsem ho zanl já) a pak odešel. Dotlačil mě, abych se věnoval nějakému sportu, který mě baví a snad v něm jsem i dobrej. Za toto "dotlačení" bych mu patří mé upřímné DÍK.

Na sportovky se mi vůbec prostřídalo učitelů. V první polovině v 9. třídě nás měla paní učitelka Grošová, která s náma kolikrát i hrála např. florbal. Na škole zůstala, ale nastoupila k nám Paní učitelka Dibelková. Ovšem s pí. Grošovou byla také zábava a s tím, že odešla jsme nemohli nic dělat. Ale i ten půlrok byl zajímavý. DĚKUJI

Nemůžu ovšem opomenout paní učitelku Kašíkovou. Byla s námi celý 8. ročník, ale v 9. třídě byla jen na škole částečně, protože těžce onemocněla. Ovšem tyto chvíle s ní byly zajímavé a přinesly mnoho zajímavého a plno nových poznatků. Za tohle bych jí chtěl PODĚKOVAT.

V zástupu byl za paní učitelku pan učitel Smrž. Byl v zástupu do konce roku, ale také nás dokázal mnoho naučit. Byla s ním zábava a naučil nás v exelu a ve wordu. Tyto Officy jsme se naučily ovládat v mnoho směrech a za to mu patří mé DÍK.

Ovšem nedá se také zapomenout na pana učitele Staňka. Toho jsme měli asi nejkratší dobu, ale  byl to jeden z opravdu nejlepších učitelů. Hudba ho určitě bavila a bylo to vidět i na jeho hodinách. Někdy jsme měli i názornou ukázku z moderní doby (Mettalica, Nirvana, Kabát,...). Mno zkrátka a dobře byly tyto hodiny naplněné výborně a za to mu DĚKUJU.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:o)

(panmecu3@seznam.cz, 4. 9. 2008 21:49)

je fajn si precist ze moje "rodna" zakladka stale funguje a navic tak vyborne:o)